Spowolniona przemiana materii

Szybsza przemiana materii to cel każdego kto pragnie utrzymać smukłą sylwetkę. Niestety z wiekiem nasza przemiana materii spowalnia dlatego często jesteśmy zaskoczeni, że jemy tyle samo co wcześniej a na brzuchu gromadzi się tłuszczyk.
Metabolizm spowalnia w momencie kiedy ciało przestaje się rozwijać i dojrzewać. Kobiety przestają rosną około dwudziestego roku życia natomiast mężczyźni około dwudziestego czwartego. Mimo to ciało kobiety i mężczyzny później nadal się rozwija i nabiera cech odpowiednich dla swojej płci. Nie bez znaczenia jest również to, że ludzkie mózgi osiągają dojrzałość dopiero w trzydziestym roku życia. Mimo, że nasz mózg przestaje „rosnąć” po dwudziestym piątym roku życia to płaty skroniowe odpowiedzialne, między innymi za kontrole emocji, dojrzewają jeszcze pięć lat. Dlatego lekarze i psycholodzy radzą aby do dwudziestego piątego roku życia wystrzegać się alkoholu lub chociaż starać się nie przesadzać z jego spożyciem.
Spowolnienie metabolizmu to naturalny proces. Aby ustrzec się przed nadmiernym przybraniem na wadze nie pozostaje nic innego jak dbać o odpowiednią dawkę ruchu fizycznego i zdrowe odżywianie. W końcu gdy nasze mózgi osiągnąć dojrzałość powinniśmy nabrać umiejętności, które pomogą nam zorganizować sobie życie z wolniejszym metabolizmem.