Dlaczego są takie cenne?

Algi – szczególnie te morskie – to świetne źródło jodu. To właśnie dlatego sięgać mogą po nie osoby, które borykają się z niedoczynnością tarczycy. Ci jednak, którzy chorują na nadczynność powinni spożywać je dopiero po konsultacji z lekarzem. Zawierają one także ogromne ilości sodu. Są więc produktem, który świetnie uzupełnia jego niedobory. Trzeba jednak pamiętać, że z uwagi na dużą obecność tego pierwiastka algi nie są dobrym rozwiązaniem dla chorych na nadciśnienie.
Witamina C – składnik niezbędny dla zdrowia
Witamin jest wiele. Wśród tych, które znane są chociaż odrobinę większości z nas, znajduje się witamina C. To właśnie ją uważamy za najlepszy środek, który nie tylko zapobiega powstawaniu przeziębień, ale również ułatwia pokonanie tego, które już się rozwinęło. Czy tylko taka jest rola kwasu askorbinowego? Gdzie znajduje się witamina C?
Rola w organizmie
Witamina C nie tylko wspomaga pracę procesów odpornościowych. Ona również skutecznie wspomaga przyswajanie żelaza. Kiedy zaczyna jej brakować, nie tylko łapiemy wirusy, ale jesteśmy narażeni także na powstanie anemii. A wtedy trzeba liczyć się z tym, że nie tylko wypadać nam będą włosy i łamać się paznokcie, ale wejście po schodach stanie się nie lada wyzwaniem.