Gimnastyka i jogging

Sport bez porządnego strechingu nie ma sensu. To podstawa prawie każdej formy aktywnej rekreacji. Rozciąganie nie tylko uchroni nas przed niechcianymi kontuzjami ale wzmocni też nasz układ kostny i przede wszystkim kręgosłup. 
Najpopularniejszym sportem dla osób , które na co dzień prowadzą siedzący tryb życia jest bieganie. Jogging zyskuje wciąż na popularności. Czasami na chodniku mijamy więcej biegaczy niż zwykłych przechodniów. Jest to najprostsza i najtańsza forma uprawiania sportu. Nie wiele trzeba inwestować poza tym, że należy oczywiście zapatrzyć się w odpowiednie obuwie. W tym sporcie musimy jednak uważać na stan naszych stawów, zwłaszcza stawów kolanowych. W związku z tym, że ludzkie ciało nie jest przystosowane do poruszania się po bardzo twardej powierzchni, takiej jak beton czy płytki chodnikowe, nasze stawy mogą chorować. Więc z bieganiem również nie należy przesadzać.
Oczywiście streching może wspomóc odrobinę nasze stawy i ścięgna, chroniąc je przed kontuzjami. Bardzo dobrym uzupełnieniem dla joggingu jest joga. Rozciąga ciało, rozluźnia mięśnie i ścięgna, wycisza i poprawia krążenie. Uelastycznia ścięgna i stawy dzięki czemu będą zdrowsze i mniej podatne na urazy.