Muzyka do obiadu.

Muzyka do obiadu to nie tylko przyjemność dla samej przyjemności. Naukowe badania potwierdzają, że słuchanie spokojnej, relaksującej muzyki w trakcie spożywania posiłków wpływa korzystnie na procesy trawienia.
Posiłek, który zdarza się spożywać w dobrej restauracji, w dobrym towarzystwie, przyjemnej aranżacji wnętrza i relaksującej muzyce, zapada w naszą pamięć. Pamiętamy walory smakowe, jeśli jedzenie było smaczne to wydaje się jeszcze lepsze. Ten zestaw czynników może wprowadzić  umysł w stan głębokiego odprężenia. Nie tylko masaż, gorąca kąpiel czy zabiegi Spa działają na ludzkie ciało i umysł odprężająco. Dobre, zdrowe jedzenie i muzyka w tle, mogą w takim samym stopniu od-stresować i poprawić stan psychiczny. Niesie to ze sobą wiele korzyści, ponieważ zdrowy posiłek spożywany w stanie relaksu jest dla nas jeszcze zdrowszy.
Zrelaksowane ciało, przyswaja lepiej składniki odżywcze, ponieważ nie ma czynników zakłócających, które może wywoływać działanie współczulnego układu nerwowego. Współczulny układ nerwowy steruje reakcjami na bodźce stresowe. Jedną z takich reakcji jest zatrzymanie trawienia.