Objawy niedoboru

Kiedy witaminy A jest w naszym ciele zbyt mało, nasza skóra nie wygląda zachęcająco. Może się silnie przesuszać, co wpłynie na to, że będzie bardzo niemiła w dotyku. Pojawić może się silne łuszczenie, które dotyka zwłaszcza łokcie oraz kolana. Stosowanie nawet silnych kremów nawilżających tutaj nie pomoże.
Dlaczego trzeba nawadniać organizm?
Podejmowanie aktywności fizycznej – bez względu na to, czy jest to bieganie, siłownia czy tenis – zawsze wymaga odpowiedniego nawadniania organizmu. Trzeba bowiem pamiętać, że w trakcie wysiłku fizycznego dochodzi do bardzo silnego pocenia się. A wraz z potem organizm wydala szereg istotnych dla niego substancji.
Dlaczego pojawia się pot?
Kiedy ćwiczymy, temperatura naszego ciała wzrasta. Aby nie doszło do przegrzania organizmu, pojawia się pot, który jest naturalnym mechanizmem schładzającym. Trzeba jednak pamiętać, że wraz z potem nasz organizm pozbywa się elektrolitów, czyli substancji, które niezbędne są do jego prawidłowej pracy. Kiedy ich poziom drastycznie spada, może dojść nawet do zapaści, która jest stanem bezpośrednio zagrażającym naszemu życiu. Dlatego w czasie treningu trzeba pamiętać o tym, aby regularnie pić.