Ekologiczny bazar

Nie da się nie zauważyć, że produkty ekologiczne są coraz popularniejsze. Wygląda na to, że konsumenci mają dość oszustw jakich dopuszczają się producenci, nie chcą już być nabijani w butelkę i martwią się o swoje zdrowie.
Ekologiczne gospodarstwa również rosną w siłę, jest popyt jest więc podaż. Na wsiach zwierzęta hoduje się już nie tylko na własny użyte ale coraz częściej opłaca się, na niewielka skale, sprzedawać swoje produkty jako ekologiczne. Zachwala się walory smakowe i zdrowotne ekologicznych produktów. Jednak zdarza się, że towar ekologiczny jest nim tylko z nazwy. Dlatego, że cena takich produktów jest zazwyczaj znacznie wyższa. W związku z tym nie rzadko będziemy spotykać „ekologicznych” oszustów.
W każdym mieście w Polsce jest jakiś rynek lub bazar. Warzywa i owoce, które tam znajdziemy zazwyczaj są zdrowsze od tych oferowanych w sklepie, ponieważ drobni rolnicy nie mają czasem nawet możliwości aby zastosować drogie pestycydy. Warto również sprawdzić czy w naszym mieście nie odbywa się ekologiczny bazar. Znajdziemy tam tylko rolników z certyfikatami bio,  którzy swoją działalność rejestrują jako gospodarstwa ekologiczne, a więc muszą również spełniać określone standardy.