Jak odmawiać alkoholu.

Alkoholowa abstynencja i jednoczesna chęć prowadzenia ciekawego życia towarzyskiego to- na pierwszy rzut oka- rzecz nie możliwa do pogodzenia, w naszym środkowo europejskim kraju. Jednak znacznie spada ilość spożywanego alkoholu w Polsce. Niektórzy mówią, że spożycie alkoholi wysoko procentowych spada na rzecz spożycia alkoholi nisko procentowych, takich jak wino i piwo.
Według badań, w Polsce znacznie spadła ilość spożywanego alkoholu wysoko procentowego, przede wszystkim wódki na rzecz alkoholi nisko procentowych, zwłaszcza piwa. Coraz popularniejsze staje się również wino. Okazuje się ponad to, że są również tacy, którzy całkowicie zrezygnowali ze spożywania alkoholu. Zazwyczaj są to osoby, które pragną aktywnie spędzać czas dlatego nie chcą marnować czasu ani pieniędzy na używki
Skoro więc istnieje spory procent ludzi w naszym społeczeństwie, którzy chcą poświęcić się swoim pasjom a my również chcemy dołączyć do ich grona to najlepiej już dziś zacząć poszukiwania. Amatorskie ligi sportowe, fora podróżnicze czy spotkania kulturalne są najlepszym sposobem, żeby ustrzec się alkoholu. Ludzie z pasją często nie mają czasu na alkohol. Lepiej znaleźć się w miejscu gdzie nikt nie namawia do alkoholu niż uczyć się jak go odmawiać.