Jak zrezygnować ze słodyczy?

Nadmierny apetyt na słodycze to problem większości z nas. Nie jest łatwo wyrzec się uzależniającej czekolady czy ukochanych lodów śmietankowych. O ile lody nie są aż tak tuczące to czekoladowe przekąski mogą już skutkować przybraniem kilku kilogramów w ciągu miesiąca!
Apetyt na słodkości może wynikać z różnych rzeczy. Czasami jest to po prostu źle zbilansowana dieta i błędne nawyki żywieniowe. Jedzenie pełnowartościowe i regularne spożywanie posiłków może znacznie obniżyć naszą potrzeba zjedzenia czegoś słodkiego. W odpowiednio zbilansowanej diecie nie możemy zapomnieć o węglowodanach, które zamiera właśnie ulubiona czekolada.  Niestety jeżeli jemy dużo czekolady i codziennie to prawdopodobnie jesteśmy uzależnieni. W tym przypadku odstawianie czekolady i tak będzie dla uzależnionych bolesne. Oczywiście można złagodzić skutki ubocznie jedzeniem słodkich owoców, galaretek i przede wszystkim miodu.
Najważniejsze jest zachować równowagę, również w kwestii żywienia. Dlatego lepiej nie wyrzekać się całkowicie słodkości. Poza tym czekolada w niewielkich ilościach ma również korzystny wpływ na nasze zdrowie.